Ruční lymfatická masáž celého těla

Ruční lymfatická masáž celého těla  – lymfodrenáž

 

Je velmi jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický systém, která z těla odstraňuje pocity napětí a bolesti. Má silný sedativní, analgetický a spasmolytický efekt.
Lymfatická masáž je vhodná pro ošetření unavených končetin, základ pro ošetření celulity (celulitidy) a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek ke zvýšení imunity a detoxikaci organismu. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie je vhodná i pro výkonné sportovce,  jako nabuzení před výkonem nebo naopak uvolnění po výkonu, také výborná po úrazech. Lymfodrenážní sestava na hlavě a obličeji je zaměřena na bolesti hlavy a migrény.
Lymfatickou masáž můžete kombinovat s použitím různých masážních prostředků a zábalů z bylin a éterických olejů, ideálně doplnit o upravenou stravu, bylinné, ovocné a zeleninovými čisticí kúry, dechová a jiná cvičení.

 

Lymfatický (mízní ) systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Velmi se podobá oběhu krevnímu.

 

Lymfatický systém je složen z těchto částí:

 

Systém lymfatických cév a uzlin má za úkol absorbovat přebytečnou tekutinu, její vyčištění a návrat do krevního řečiště, vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buněk a tedy i podíl na fungování imunitního systému. Lymfatické uzliny najdeme v průběhu lymfatických cév, které se podílejí na tvorbě lymfocytů a protilátek imunitního systému, filtrují protékající lymfu a zadržují toxické látky.

Lymfa je většinou bezbarvá čirá tekutina (řecky lymfa = čistá voda), která vzniká z mezibuněčné tekutiny poté, co je nasáta do počátečních lymfatických cév.
Pokud je odtok lymfy narušen, dochází v podkoží k hromadění vody, tuku a odpadních látek. Jestliže se například cítíte unavení, oteklí, nová dieta nefunguje, na vině nemusejí být špatné stravovací návyky, ale právě nedostatečně fungující lymfatický systém.
Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou jako první projeví únavou nohou, otékáním kotníků, lýtek a stehen a to hlavně večer, po dlouhém stání a po námaze. Později se mohou objevit otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním onemocněním z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla.

 

Denně se vytvoří 2-3 litry lymfy. Množství proudící lymfy se odhaduje na 1 litr. Pohyb lymfy v lymfatických kapilárách a cévách je zajištěn stahováním kosterních svalů. Pokud nedojde ke včasnému zásahu, návrat do normálnímu zdravého stavu nebude již možný. Proto je velice důležité preventivně posilovat lymfatický systém. Provedením ruční lymfatické masáže můžete posílit imunitu, preventivně působit na odstranění vrásek a celulity(celulitidy).

Kontraindikace:

 

60 minut 600 Kč
90 minut 900 Kč
120 minut 1200 Kč

V případě, že se nedostavíte na objednané ošetření, automaticky Vám předem zaplacená služba propadá

NAHORU


|Relax studio YF | všechna práva vyhrazena | www.studioyf.cz|

| V roce 2010 vytvořil Martin Trtílek | Další partneři